Towar tańszy nie znaczy wcale gorszy. Po prostu niektórzy sprzedawcy wolą sprzedać towar nieco taniej, ale dotrzeć dzięki temu do wiekszej liczby klientów. Zamiast ustalać 70% czy 80% marże lepiej obniżyć
Tak więc robiąc zakupy w internecie warto przejżeć kilka ofert i wybrać najbardziej nas satysfakcjonującą (najtańszą. Bo przecież nikt z nas nie lubi przepłacać. A skoro mamy możliwość tańszego zakupu to skorzystajmy z niego.

Jednak przed zakupem musimy się trzymać kilku kluczowych zasad.

1. Sprawdzamy czy firma jest wiarygodna i można to zrobić na kilka sposóbów.
a. Działalność gospodarcza.
Kluczowym zadaniem jest sprawdzenie czy sprzedawca prowadzi zarejestrowaną działalność. W tym przypadku należy wejść na stronę CENTRALNEJ EWIDENCJI I INFORMACJI O DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ i wpisać numer NIP sklepu. Jeżeli wszystkie dane będą się zgadzały z tymi podanymi na stronie sklepu to śmiało możemy uznać, że firma jest uczciwa.
b. Siedziba firmy.
Jeżeli firma posiada swoje biuro, w którym może przyjmować klientów i adres zgadza się z podanym w CENTRALNEJ EWIDENCJI I INFORMACJI O DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ dodaje jej to wiarygodności.
c. Metody płatności.
Jeżeli sklep oferuje nam możliwość zapłaty przez takie systemy płatności jak DotPay czy PayPal możemy czyuć się bezpieczni. Każdy firma bądź osoba, która chce korzystać w swoim sklepie z powyższych metod płatności musi przejść proces weryfikacyjny i potwierdzić swoją tożsamość takimi danymi jak, numer PESEL, nicz czy numer dowodu osobistego. Dodatkowym atutem płatności DotPay i PayPal jest ubezpieczenie, które gwarantuje zwrot płatności w przypadku problemów z otrzymanym towarem lub jego całkowitym brakiem.
d. Portale społecznościowe.
Warto zwrócić uwagę na istnienie firmy w portalach społenościowych takich jak Facebook cz Google+. Obecnie tego typo portale są największą siłą w internecie. To tam można wyrazić opinie na temat wybranej marki i łatwo sprawdzić co ludzie myślą o danej firmie. Tak więc każdy sklep powinien posiadać swój profil na najbardziej popularnych portalach społecznościowych. Dodatkjowo jeśli strona Google+ przejdzie proces weryfikacji otrzymuje status „zweryfikowanej firmy”, co umacnia jej wiarygodność.

Czym więcej z powyższych kryteriów zostaje spełnionych tym większą mamy pewność, że nasze pieniądze nie trafią do oszustów, a zamówiony towar lub usługa będą wyglądały dokładnie tak jakw opisie.

Tak więc robiąc zakupu w intenecie nie wybierajmy pierwszej lepszej napotkaneń oferty. Wybierzmy najpierw najbardziej wiarygodną i najtańszą.

e-Simlock na Facebooku
e-Simlock w Google+

e-Simlock w CENTRALNEJ EWIDENCJI I INFORMACJI O DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ:

cdeig